[ Webhosting profitux.cz ]

Dantes

Zimní odrůda

Původ: ČR, registrace 2004.

Plod: střední, kulovitý. Slupka je hladká, silné mastná, středně tlustá, základní barvu má zelenožlutou, překrytou rozmytou červeně purpurovou barvou, která pokrývá téměř celý povrch plodu. Dužnina je bílo žlutá až krémová, chruplavá, středně tuhá, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, mírně aromatická, dobrá.

Celková charakteristika: zimní, rezistentní odrůda jabloně. Růst je středně bujný, v plodnosti slabý, korunu vytváří široce rozloženou, středně hustou. Plodnost je brzká, střední, pravidelná. Sklizeň je začátkem září, konzumně dozrává v říjnu, dá se skladovat do ledna i déle. Odolnost proti napadení strupovitostí je rezistentní, a proti napadení padlím jabloňovým střední až vysoká. Podnože lze použít zakrsle rostoucí, polozakrslé, středně silné rostoucí a silně rostoucí. Pěstitelské tvary jsou ŠV, Z, ČK. Požadavky - není náročná na polohu, půdy vyžaduje dobře zásobené živinami a vláhou.

Hodnocení: má kvalitní plody, vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. Můžeme ji vysazovat ve všech, i okrajových, oblastech. Nevyžaduje chemickou ochranu proti houbovým chorobám.