[ Webhosting profitux.cz ]

Pinova

Původ: Německo - Pillnitz, křížením odrůd Clivia x Golden Delícíous. Povolená v roce 1996.

Vlastností stromu: Je vysoce úrodná. Vzrůstnost stromu je slabá až střední, typ rozvětvený, habitus rozložitý až převislý. Plodnost na krátkém i středně dlouhém obrostu. Plod středně velký, kuželovitý, bez žebrování a svalců na vrcholu. Základní barva slupky žlutá, krycí barva červená, charakter celoplošná s žíháním. Slupka středně tlustá na povrchu suchá, rzivost okolo stopečné jamky nízká. Stopka tenká až středně tlustá a dlouhá. Dužnina krémová, tuhá, středně šťavnatá, navinule sladká. Sklizňová zralost začátkem října, konzumní zralost od prosince, skladovatelnost do února.

Opylovací poměry: Je cizosprašná. Dobrými opylovači jsou Šampion, Topaz, Rosana, Idared, Angold, Golden, Gala, Rubinola.

Pěstitelské vlastnosti: Vhodná je do středních a nižších oblastí, je málo náročná na tvarování, velmi dobře obrůstá plodným dřevem. Pro dobrou kvalitu plodů vyžaduje zavlažovní a probírku. Plodnost je brzká a vysoká. Určená pro intenzivní pěstitelské technologie na středně vzrůstných podnožích. Úrodnost' je skorá a vysoká. Určená je pře intenzívně pestovatefské technologie na slabých a středné vzrastných podpníkoch.

Celkové hodnocení: V dobrých podmínkách je vhodná na zahuštěné výsadby. Je to vysoce perspektivní odrůda s vysokou úrodou plodů. Má střední odolnost proti padlí a strupovitosti. Vhodná je pro větší výsadby i do zahrádek.