[ Webhosting profitux.cz ]

Rubinstep

Zimní odrůda

PÚVOD: ČR, registrace 2003, kříženec 'Clivia x Rubín'

Plod: střední, ploše kulovitý. Slupka je hladká, suchá, středné tlustá, bez ojínění, základní barvu má žlutou, krycí oranžovou s červeným žíháním téměř po celém povrchu plodu Dužnina je krémová, chruplavá, šťavnatá. Chuť je sladce navinutá, aromatická, výborná.

Celková charakteristika: zimní odrůda jabloně. Růst je středně bujný až slabší, korunu vytváří vzpřímenou až rozloženou, středně hustou. Plodnost je velmi brzká, velká, pravidelná. Sklizeň je koncem září, konzumně dozrává v listopadu, dá se skladovat do března i déle. Odolnost proti napadení strupovitostí je střední, a proti napadení padlím jabloňovým rovněž střední. Podnože lze použit zakrsle rostoucí a polozakrslé. Pěstitelské tvary jsou ŠV, Z, ČK. Požadavky - středně náročná na polohu, půdy vyžaduje úrodné, dostatečně zásobené vláhou.

Hodnocení: plody jsou vzhledné, kvalitní, vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. Můžeme ji vysazovat ve všech oblastech vhodných pro jabloně, i když nejlepší výsledky má ve středních polohách.