[ Webhosting profitux.cz ]

Harbrite

Původ: Odrůda byla vyšlechtěna ve výzkumné stanici v Harrow, Kanada, v roce 1969. Vznikla křížením odrůd Redskin a Sunhaven.
Vlastnosti odrůdy: Stromy rostou bujně, tvoří široké, rozložité, středně husté koruny. Plody jsou středně velké až velké, protáhlé až protáhle kulovité. Slupka je pevná, jemně plstnatá. Základní barvu má žlutou, překrytou z větší části zářivě červeným líčkem ve formě mramorování a žíhání. Dužnina je žlutá, kolem pecky nestejnoměrně červeně žilkovaná, velmi šťavnatá, rozplývavá. Chuť je sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá. Pecka slabě ulpívá na dužnině, v plné zralosti je odlučitelná.
Celkové zhodnocení: Zraje 2 dny před odrůdou Redhaven. Plodnost je velmi velká. Proti mrazu je velmi dobře odolná. Vzhledem k době dozrávání a otužilosti je vhodná do všech oblastí určených pro pěstování broskvoní. Odolnost proti kadeřavosti je střední. Plody jsou vhodné pro stolní použití. Ve srovnání s odrůdou Redhaven tolik nepřeplozuje a zdravotní stav a vitalita stromů je lepší.