[ Webhosting profitux.cz ]

Jojo

Původ: Německo, registrace se předpokládá v roce 2005, kříženec 'Ortenauer' x 'Stanley'.

Plod: střední až velký, protáhle oválný. Slupka je tlustá, barvu má tmavě modrofialovou. Dužnina je zelenožlutá až světle žlutá, šťavnatá, dobře oddělitelná od pecky. Chuť je sladce kyselá, harmonická, dobrá.

Celková charakteristika: pozdní, samosprašná. pološvestka Růst je středně bujný, korunu vytváří vzpřímenou, úzkou. Plodnost je brzká, velká až velmi velká, pravidelná. Sklizeň je 6-12 dnů před odrůdou 'Domácí velkoplodou'. Odolnost proti mrazu je vysoká, proti napadení šarkou švestek je rezistentní. Podnože lze použít všechny uvedené v přehledu, podle podmínek stanoviště. Pěstitelské tvary jsou ČK i nízké tvary. Požadavky - vyžaduje teplejší polohu a půdy zásobené živinami a vláhou.

Hodnocení: odrůda je ceněna hlavně pro svoji rezistenci k šarce švestek. Plody jsou kvalitní, vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. Můžeme ji vysazovat ve všech oblastech, ale v teplejších má stabilnější plodnost a kvalitnější plody. Je vhod­ná do malých i větších výsadeb. Slabě roste, brzy a hodně plodí, plody jsou hezké, chuť však pouze průměrná.

Středně raná až pozdní odrůda pološvestky. Doba začátku kvetení velmi raná až raná. Vzrůstnost střední, koruna řídká až středně hustá, její habitus polovzpřímený až rozložitý. Postavení jednoletého výhonu polovzpřímené. Plod velký, z bočního pohledu elipsovitý, z čelního pohledu nesouměrný. Základní barva slupky po odstranění ojínění fialovomodrá. Dužnina žlutavě zelená, tuhá, nevláknitá, středně šťavnatá. Sladkost i kyselost střední. Pecka z bočního pohledu široce elipsovitá, z čelního úzce elipsovitá, k dužnině nepřilnavá.